Femina.mk | Женски сајт и форум

Коронавирус во Македонија

 • 430
  вкупно случаи +46нови
 • 398
  заболени +42
 • 20
  излечени +3
 • 12
  смртни случаи +1
 • 46 нови случаи на коронавирус во земјата.
 • Вкупниот број на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 е 430 лица.
 • Досега, градови во кои има дијагностицирани пациенти се: Скопје, Дебар, Штип, Гостивар, Куманово, Охрид, Кавадарци, Прилеп, Велес, Тетово, Струга, Битола, Гевгелија, Струмица, Крива Паланка и Кочани.

Прес на министерот Венко Филипче (3 април, 17:00)

Најнови мерки:

 • Забрана за движење на сите граѓани за време на викенд (сабота и недела) во периодот од 16 до 5 часот наутро.
 • Во општина Куманово се воведува целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник. Во работните денови, од понеделник до петок, забраната важи секој ден во периодот од 16:00 до 05:00 часот.
 • Се прогласува полициски час. Забрана за движење на населението од 21 до 5 часот.
 • Забрана за лицата до 18 години за движење од 21 до 12 часот следниот ден. Лицата над 67 години ќе можат да се движат од 5 до 11 часот.
ЗАБАВАПРОМО
       

ПЛОДНИ ДЕНОВИ

Календар на плодни денови

Најавете се за овде да ги гледате вашите плодни денови, без постојано да ги воведувате вашите податоци.

Ако сè уште не сте регистрирани, кликнете овде.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
 • 95%
 • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3121 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?