Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Сигурно ја знаете кривата кула во Пиза, но дали сте чуле за кривите кули во Болоња?
Кривите кули во Болоња

Болоња крие многу атракции кои до ден-денес ги привлекуваат туристите. Дел од нив се кривите кули Асинели...

„Отвори ме кога ќе студи“: Мајка која го победи ракот стана вирален хит со матурскиот подарок за ќерка си
Ерин Перси

Мајка насолзи многу очи со видео кое го прикажува матурскиот подарок за ќерка си.

 
Мајка со ќерките отидоа на вечера облечени во невестински фустани, станаа хит
Тери Бонин со ќерките

Мајка заедно со своите ќерки создадоа спомен кој ќе трае вечно. Тери Бонин од Тексас...

 
Инспирација: Самохран татко заврши мастер студии работејќи три работи и грижејќи се за малиот син
Татко

Самохран татко работеше три работи, се грижеше за синчето и учеше за да заврши мастер студии.

 
„Девојката со крилја“: Дејана од Србија која е родена без раце во ангелска фотосесија со бебенцето
Дејана Бачко

Дејана Бачко сними прекрасна семејна фотосесија. Србинката родена без раце позираше со 3-месечната...

 
Станаа пријатели борејќи се со истиот рак на коските, сега беа партнери на матурата и имаа магична ноќ
Матуранти

Најтешката животна битка засекогаш ги поврза Вивиен Игл и Кејд Томпсон. Тинејџерите од Индијанаполис...

 
„Одете на патување дури и ако треба да застанете 5.796 пати за мочкање“: Мајка потсетува колку се важни спомените со децата
Кејси Хаф

Мајка потсетува колку е важно да се патува со децата и да се создаваат заеднички спомени.

 
Мајка предупредува колку може да бидат опасни влакната од коса за малите бебиња
Бебе нога

Опаднатите влакна од косата на мајката можат да бидат опасни за бебето...

 
Креативна мајка купува стари алишта и ги преправа во модерни парчиња за своите две ќерки
Хејди Барнер

Мајка им создава на ќерките модерни парчиња од стара облека и вели дека успева да заштеди над 300 долари годишно.

 
Бура од емоции на сцената: Иам Тонги победи на American Idol со настап посветен на покојниот татко
Иам Тонги

Иам Тонги е новиот победник на American Idol откако им ги освои срцата на сите присутни со настап посветен на покојниот татко.

   
Страница 1 од 645

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.