Занимливости | Новости
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

Без зборови до врвот: Каби Ламе стана најследен тиктокер
Каби Ламе

Каби Ламе, кој стекна светска популарност со безгласно исмејување на непотребни трикови за олеснување на животот...

Лука, Јана... Еве кои се најпопуларните имиња за бебиња во Македонија
Бебиња

Јана не се симнува од врвот. Ова женско име убедливо е најчесто кај девојчињата кои се родиле...

 
„Мамо, не можев да разберам зошто го правеше тоа сè додека не станав мајка“
Мајка

Прочитајте текст за мајките во кој се пронајдат сите кои зачекориле во светот на мајчинството.

 
Танчарки од Либан ја одушевија Софија Вергара во „America’s Got Talent“
America’s Got Talentм

Женска танчарска група од Либан направи бум во „America’s Got Talent“, а најмногу ја освои Софија Вергара.

 
Модели кои ги рушат стереотипите за лицата со Даунов синдром и гордо чекорат во светот на модата
Даунов синдром

Овие десет модели ги рушат стереотипите за лицата со Даунов синдром и ги менуваат перцепциите за убавината.

 
Тату артистка ги претвора лузните во уметност за да им ја зголеми самодовербата на клиентите
Ракел Готје

Тату артистка претвора лузни во уметност за да им ја зголеми самодовербата на своите клиенти.

 
„Тој никогаш не ја напушти“: Љубовна приказна за девојка која била на работ на смртта и за нејзиниот вереник топли срца
Зак и Феј Феј

Љубовната приказна на девојка која била на работ на смртта и на нејзиниот вереник топли срца.

 
Дечиња со моќен настап со сенки раскажаа емотивна приказна за врсничкото насилство и одушевија на BGT
Attraction Juniors

Дечиња ја расплакаа публиката на BGT со моќна приказна за врсничкото насилство.

 
Идентични близначки станаа мајки на ист ден, во иста болница, на само неколку часа една од друга
Џил Џастијани и Ерин Чеплак

Идентични близначки станаа мајки на истиот ден, во истата болница, на само пет часа една од друга.

 
Идна модна дизајнерка: Талентирано девојче шие свои оригинални креации на само 9 години
Каја Арагон

Каја Арагон има само 9 години, а веќе поседува вистински талент за креирање и дизајнирање...

   
Страница 1 од 613

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 3641 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.