Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

Финците се најсреќните луѓе на светот, а Македонците најнесреќни на Балканот
Финска

Најсреќната земја на светот повторно е Финска. Македонците се најнесреќни на Балканот.

Жителите на Финска се најсреќните луѓе на светот: Еве каде се наоѓаме ние на листата
Среќа

Најсреќните луѓе во целиот свет живеат во Финска. Проверете каде се наоѓа нашата земја на листата.

 
Еве во кои земји луѓето се најфит
Фит

Дознајте во кои земји од светот луѓето тренираат најмногу, а во кои најмалку.

 
Најнови препораки: Колку време децата треба да поминуваат пред екран и колку треба да спијат?
Деца

Светската здравствена организација (СЗО) ги објави најновите препораки, според кои, бебињата и децата до...

 
Поучно видео: Зошто треба сите да носиме маски и како тие функционираат?
Маски истражување

Преносот на коронавирусот најчесто настанува од човек на човек, преку респираторни...

 
Финска е на врвот на листата на најсреќни земји, а еве каде е Македонија во споредба со државите од регионот
Среќа

Жителите на Финска се најсреќни на светот. Денес беше објавен „Светскиот извештај за среќа“...

 
Големо данско истражување покажа дека нема поврзаност помеѓу МРП вакцината и аутизам
Вакцина

Големо истражување заклучи дека вакцината против мали сипаници, рубеола и заушки (МРП) не предизвикува аутизам.

 
Халкбанк: Во денешниот грабеж нема повредени, ситуацијата е под контрола
Халкбанк

Халкбанк АД Скопје ја известува јавноста дека нема повредени и дека ситуацијата е ставена под контрола...

 
Педијатри повикуваат на забрана за продажба и користење на дубаци зашто тие само им штетат на бебињата
Дубак

Прочитајте зошто се опасни дубаците и зошто педијатрите повикуваат тие да бидат забранети.

 
Промовиран новиот лек за мултиплекс склероза OCREVUS на „Рош“
Промоција на нов лек на Рош

Лекот OCREVUS® (ocrelizumab) достапен за третман на пациентите со релапсни форми на мултипла склероза...

   
Страница 1 од 62

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.