Почетна » Рецепти » Популарни јадења

Популарни јадења

Марк, Филип или Никола? Гласај за омилениот од специјалитетите на нашите шефови и освој вечера
Слатка си кога се лутиш

Инспирирани од концептот „Слатка си кога се лутиш“ и стимулирани од моќта на зачините Vegeta Maestro...

„По лутење, следи смеење“: Деликатесно изненадување на шеф Никола за сопругата
Никола и Стефанија

Романтична вечера зготвена со љубов може инстантно да ја стопи сета нервоза, а шеф Никола го докажува тоа.

 
Гурманско извини: Шеф Филип со бифтек Велингтон ја расположи саканата по мало недоразбирање
Филип и Ивана

Филип Поповски на перфектен начин стави крај на мало недоразбирање со сопругата Ивана. Харизматичниот шеф...

 
„Слатка си кога се лутиш“: Шеф Марк со неодоливи специјалитети ја освои подналутената сопруга
Слатка си кога се лутиш

Кога сите љубовни препирки би завршувале така неодоливо како во семејството Де Јонг, светот би бил многу...

 
Лесен десерт: Чоколаден мус по семејниот рецепт на Маноло Бланик
Чоколаден мус

Маноло Бланик го отвори семејниот тефтер со рецепти и сподели лесен десерт во кој секој ќе ужива.

 
Велигденски грицки за екстра забавна празнична трпеза
Хумус

Празничната еуфорија владее и сите талкаме низ бескрајниот океан од идеи за порадосно велигденско...

 
Хумус – најздравиот намаз во три домашни варијанти кои примамуваат
Хумус

Хранлив, посен и богат со протеини... Хумусот е „цар“ во здравата исхрана, особено кога се стремите да консумирате што повеќе...

 
Романтичен десерт: Црвени „кадифени“ колачиња за љубовни моменти
Црвени колачиња

Љубовта струи низ воздухот и отчукуваат часовите до празникот на вљубените. А секоја романтична вечера по повод...

 
Супер слатки „распукани“ зимски колачиња
Распукани колачиња

Кој би им одолеал на чоколадни колачиња со интригантна површина? Идеално меки и сочни во средината, со минимално...

 
Маноло Бланик го сподели омилениот рецепт за празнични ѓумбир колачиња
Ѓумбир колачиња

Маноло Бланик сака да ни ги разубави празниците и да ни ги разгали непцата со својот омилен рецепт за празнични колачиња.

   
Страница 1 од 8

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.