Шоу-бизнис | Новости
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Џастин Бибер со сопругата Хејли Болдвин ужива на плажа откако таа ги негираше гласините за брачни проблеми
Џастин Бибер и Хејли Болдвин

Џастин Бибер и Хејли Болдвин континуирано се мета на папараците. Па така и нивниот релаксирачки ден на плажа не помина...

Кристијано Роналдо и Џорџина во бели кошули и фармерки на отворањето на неговата клиника
Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез во складни стајлинзи на отворањето на неговата клиника за трансплантација на коса во Мадрид.

 
Романтика и емоции: Јелена Томашевиќ му пееше на сопругот Иван Босиљчиќ додека танцуваа заедно на концерт
Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ

Јелена Томашевиќ одржа феноменален концерт во Белград. Талентираната пејачка ја забавуваше и разнежнуваше...

 
Слатко дуо мајка-син: Алиша Кис заедно со малиот син ја изведоа „Raise a Man“
Алиша Кис

Алиша Кис со 8-годишниот син настапи на сцената на iHeartRadio Music Awards. Погледнете видео и фотографии од настапот.

 
„Шехерезад“ во блескав фустан заедно со „Онур“ ја пееше „Can't Take My Eyes Off You“ во Истанбул
Бергузар Корел и Халит Ергенч

Бергузар Корел одржа приватен мини концерт за свои блиски пријатели во Zorlu центарот во Истанбу...

 
Џеси Џеј и Ченинг Тејтум заљубени и среќни по неговиот развод со Џена Деванг
Ченинг Тејтум и Џеси Џеј

Ченинг Тејтум и Џеси Џеј повеќе не ја кријат својата врска. Парот беше фотографиран на прошетка во Лондон.

 
Амал и Џорџ Клуни елегантни на свеченост во Шкотска на која беа наградени за хуманитарната работа
Амал и Џорџ Клуни

Амал и Џорџ Клуни беа почесни гости на гала на „People's Postcode Lottery“ во Единбург, Шкотска.

 
Неодоливо семејство: Шакира и Пике со преслатките дечиња на кошаркарски натпревар
Шакира и Пике со децата

Шакира и Пике го проследија кошаркарскиот натпревар помеѓу FC Barcelona Lassa и San Pablo Burgo...

 
Пенелопе Круз шармантна во бело покрај Антонио Бандерас на црвениот тепих во Мадрид
Пенелопе Круз

Пенелопе Круз шармираше во креација од високата мода на Шанел во Мадрид, Шпанија.

 
51-годишниот диџеј Дејвид Гета на плажа со двојно помладата девојка откако го покажа луксузниот стан во Мајами
Дејвид Гета и Џесика Ледон

Дејвид Гета наскоро ќе замине на голема турнеја, а пред да започне со настапите низ светот, тој се препушти...

   
Страница 1 од 635

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 67%
  • 14%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 3803 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.