Факел | Соновник
Соновник

Факел

Ако носите факел во раце

Љубовта ќе ви биде возвратена.


Факел што гори

Ќе ви биде дадена тешка и одговорна задача.

Изгаснат факел

Ќе изгубите добар пријател.

Многу запалени факели

Ќе бидете почитувани и ценети од луѓето околу вас.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?