Факел | Соновник
Соновник

Факел

Ако носите факел во раце

Љубовта ќе ви биде возвратена.


Факел што гори

Ќе ви биде дадена тешка и одговорна задача.

Изгаснат факел

Ќе изгубите добар пријател.

Многу запалени факели

Ќе бидете почитувани и ценети од луѓето околу вас.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8884 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.