Истражувања | Новости | 5
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

Жените сакаат високи мажи бидејќи се чувствуваат безбедно и женствено
Пар

Жените преферираат повисоки мажи затоа што со нив се чувствуваат заштитено и женствено, се вели во заедничко истражување...

Денешните жени се сè послободни во сексот
Жена за време на секс

Жените се многу послободни отколку во минатото кога станува збор за сексот. Денес претставничките на...

 
Грижите поврзани со изгледот им „одземаат“ на жените еден месец годишно
Жена пред огледало

Женската самодоверба знае да варира. Понекогаш застанувањето пред огледало е проследено со позитивни...

 
ОН: Повеќе од 2 милиони девојки годишно раѓаат пред да наполнат 14 години
Бебе

Милиони девојчиња низ светот прерано влегуваат во улогата на мајки, пред да бидат физички и психички доволно...

 
ФОТО: Пушењето предвреме ја старее кожата на лицето
Стареење на кожата поради пушење

Ново истражување со идентични близнаци визуелно покажува дека пушењето видливо го старее лицето. Погледнете...

 
Помагајќи им на другите, си го продолжувате животот
Хуманост

Несебичното подавање рака кон оние на кои им е потребна помош е добро и за вашето тело и за вашата душа...

 
Мажите прво гледаат во женските очи и насмевката, па во градите
Маж и жена

Што мажите прво забележуваат кај жените? Според ново истражување, женските очи први го „фаќаат“. Женската...

 
Луѓето се најсреќни на 23 и 69 години
Среќа

Среќата доаѓа на бранови – го достигнува врвот околу 23-тата година од животот, потоа опаѓа за да го достигне...

 
Над третина од жените во светот се жртви на физичко или сексуално насилство
Семејно насилство

Физичкото или сексуалното насилство е глобален проблем кој засега над третина од жените низ светот, се вели...

 
20 нешта кои прават жените да се чувствуваат посамоуверени и поубави
Среќна жена

Најмалите нешта како комплимент од пријател или партнерот, гушкање, насмевка од непознат и нежни мазни...

   
Страница 5 од 61

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4243 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.