Истражувања | Новости | 5
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

Денешните жени се сè послободни во сексот
Жена за време на секс

Жените се многу послободни отколку во минатото кога станува збор за сексот. Денес претставничките на...

Грижите поврзани со изгледот им „одземаат“ на жените еден месец годишно
Жена пред огледало

Женската самодоверба знае да варира. Понекогаш застанувањето пред огледало е проследено со позитивни...

 
ОН: Повеќе од 2 милиони девојки годишно раѓаат пред да наполнат 14 години
Бебе

Милиони девојчиња низ светот прерано влегуваат во улогата на мајки, пред да бидат физички и психички доволно...

 
ФОТО: Пушењето предвреме ја старее кожата на лицето
Стареење на кожата поради пушење

Ново истражување со идентични близнаци визуелно покажува дека пушењето видливо го старее лицето. Погледнете...

 
Помагајќи им на другите, си го продолжувате животот
Хуманост

Несебичното подавање рака кон оние на кои им е потребна помош е добро и за вашето тело и за вашата душа...

 
Мажите прво гледаат во женските очи и насмевката, па во градите
Маж и жена

Што мажите прво забележуваат кај жените? Според ново истражување, женските очи први го „фаќаат“. Женската...

 
Луѓето се најсреќни на 23 и 69 години
Среќа

Среќата доаѓа на бранови – го достигнува врвот околу 23-тата година од животот, потоа опаѓа за да го достигне...

 
Над третина од жените во светот се жртви на физичко или сексуално насилство
Семејно насилство

Физичкото или сексуалното насилство е глобален проблем кој засега над третина од жените низ светот, се вели...

 
20 нешта кои прават жените да се чувствуваат посамоуверени и поубави
Среќна жена

Најмалите нешта како комплимент од пријател или партнерот, гушкање, насмевка од непознат и нежни мазни...

 
7-минутен тренинг: 12 вежби за максимален ефект
Вежби

Максимални резултати со минимална инвестиција – токму тоа го ветува 7-минутниот тренинг одобрен од научници.

   
Страница 5 од 61

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 10188 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?