Без изговори: Зачудувачки трансформации со слабеење ќе ви покажат дека ништо не е невозможно
Почетна » Новости » Занимливости » Без изговори: Зачудувачки трансформации со слабеење ќе ви покажат дека ништо не е невозможно

Без изговори: Зачудувачки трансформации со слабеење ќе ви покажат дека ништо не е невозможно

За успех потребна е не само желба, туку и упорност.

Овие личности ќе ви покажат дека ништо не е невозможно доколку нешто доволно силно го посакувате. Сите тие успеле да го променат својот начин на живот и погледите кон храната и физичката активност.

Тешко е да се поверува колку се менуваат луѓето со слабеење, но овие фотографии од инспиративни личности пред нивното големо слабеење и потоа, ќе ви го покажат тоа сликовито:

Промена на лицето – 93 килограми помалку

Трансформација со слабеење

Речиси 50 килограми помалку

Трансформација со слабеење

Од 167 килограми на 94

Трансформација со слабеење

Пред 8 години едвај можев да станам од кревет. Од 2010 до 2018 година

Трансформација со слабеење

Татко го трансформирше своето тело вежбајќи со неговото новородено бебе

Трансформација со слабеење

Од 145 на 104 килограми за 3 години

Трансформација со слабеење

Ноември 2011 vs. Август 2018 година. Не би го живеела животот на ниту еден друг начин освен да сум најздравата верзија од себе.

Трансформација со слабеење

Мојата единствена надеж беше да слезам под 130 килограми и успеав!

Трансформација со слабеење

56 килограми помалку за 7 месеци.

Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење Трансформација со слабеење

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9627 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?