Животни стории | Новости
Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Откако го победи ракот на дојка, жена ги покри лузните со тетоважа и стана инспирација на Instagram
Алисон Линч

„Секојпат кога ќе се погледнам во огледало се чувствувам убаво“ е изјавата на Алисон Линч, 30-годишна фризерка...

Љубов во добро и во зло... Маж, кој остана парализиран на ергенската забава, се ожени за саканата 9 месеци по несреќата
Брет Гринхил и Мег Александар

Брачен пар покажува дека вистинската љубов е подеднакво силна и во добро и во зло и во здравје и во болест.

 
Пред да ја изгуби битката со рак, мајка подготвила за ќеркичката подароци за до нејзиниот 18 роденден
Елиса Џирото

Најсреќниот ден во животот на Елиса Џирото се претворил во најтажен ден штом на оваа 40-годишна Италијанка ѝ бил дијагностициран рак на дојката во истиот ден...

 
Емотивно видео ја следи битката за живот на бебенце родено предвреме со тежина од само 800 грама
Џенсен

Минијатурен борец ја извојува најтешката битка. Бебенце родено со тежина од само 800 грама се избори за живот...

 
Принцовите Вилијам и Хари се отворија за емотивните моменти по смртта на принцезата Дијана
Принцезата Дијана

BBC сними документарен филм насловен „Diana, 7 Days“, за згаснувањето на животот на „кралицата на срцата“, во кој...

 
ВИДЕО: Моментот кога 7-месечно бебе е извлечено живо од урнатините во Италија 7 часа по земјотресот
Бебе спасено по земјотрес

Седум часа по земјотресот, седуммесечно бебенце беше пронајдено живо под урнатините...

 
Мајка со шокантни фотографии од борбата со рак на кожата предупредува за последиците од сончањето
Бетани

Летните денови нè мамат да уживаме под топлите сончеви зраци, но не треба да забораваме да ја заштитиме...

 
Да му помогнеме на 6-годишниот Алексеј!
Алексеј

Алексеј е на возраст од скоро 6 години и боледува од ретка болест - Прогресивна мускулна дистрофија (Distrophio musculorum progresiva DMD)...

 
Одмаздата на мајките: Маж обвинет за силување на 8-годишно девојче врзан и тепан од жени во Индија
Индија

Видео во кое маж е врзан и тепан од група жени во Индија го обиколи светот. Станува збор за маж обвинет за силување...

 
Сторијата која ја обиколи Србија: На 60 години РОДИ БЕБЕ, 68-годишниот сопруг ја напушти по породувањето
Атифа Нокиќ

Србинка на 60 години си ја оствари животната желба да стане мајка. Атифа Нокиќ со помош на царски рез роди здраво девојче кое го доби името Алина.

   
Страница 1 од 27

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 20%
  • 72%
  • 8%
Се испраќа...

(Вкупно: 15965 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.