Почетна » Новости » Животни стории

Животни стории

Линда Еванџелиста откри дека на 16 години ѝ барале да се соблече гола и дека била малтретирана од сопругот
Линда Еванџелиста

Линда Еванџелиста откри дека од неа било побарано да позира гола на 16 години, како и дека била малтретирана од поранешниот сопруг.

Родители дознаа дека синот наскоро ќе ослепи, си поставија мисија да му создадат што повеќе спомени
Лук

Родители кои дознаа дека нивиот син наскоро ќе ослепи, си поставија мисија да му создадат што повеќе визуелни спомени.

 
Емотивен момент: Син кој бил украден по раѓањето за првпат ја прегрнува мајка си по 42 години
Џими Тајден

Маж кој бил украден по раѓањето се обедини со мајка си по 42 години. Погледнете го емотивниот момент.

 
Надежта последна умира: По долга битка со неплодноста, пар доби ПЕТ бебенца
Семејство

Стефани и Греам Фрилс моментално се радуваат на најголемото богатство. Брачните партнери...

 
„Имам втора шанса“: Ќерката на „ловецот на крокодили“ една деценија страдала од болки поради ендометриоза
Бинди Ирвин

Бинди Ирвин се отвори за годините поминати во болка поради ендометриоза и вели дека е среќна што конечно има дијагноза.

 
Се бореа со неплодност, беа измамени за посвојување, а сега се радуваат на првото бебенце
Бела Вимс и Далин Ламберт со бебето

Бела Вимс и Далин Ламберт поминаа долг пат пред да се реализираат во улогата на родители...

 
Невеста која била силувана и малтретирана од таткото избра 15 мажи да ја одведат до олтарот наместо него
Ајви Џургенсен

Невеста чекореше до олтарот поркај 15 мажи кои ѝ биле како татковци додека растела и ја штителе од насилниот татко.

 
Новороденчето родено под урнатините во Сирија сега има 6 месеци и е среќно бебе
Афра

Бебето Афра, кое беше пронајдено под урнатините во Сирија со папочната врвца прикачена за мртвата мајка, сега е здраво и среќно бебе.

 
„Човекот со златна рака“: Маж има спасено 2,4 милиони бебиња донирајќи крвна плазма
Џејмс Харисон

Запознајте го Џејмс Харисон – човекот кој има спасено 2,4 милиони бебиња. 86-годишниот Австралиец...

 
Почина македонската докторка Марија Бунда која ја подигнуваше свеста за ракот на дојка и самопрегледувањето
Марија Бунда Калпак

Почина македонската докторка Марија Бунда Калпак, која ја подигнуваше свеста за ракот на дојка.

   
Страница 1 од 68

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.