Новости | 1881
Почетна » Новости

Новости

Линдзи падна врз кактус, а потоа ги обвини папараците
Линдзи Лохан

По уште една ноќ помината низ клубовите со пријателите, Линдзи Лохан се упатуваше во...

Бремената Моника Белучи позираше за Vanity Fair
Моника Белучи

Неверојатната Моника Белучи изгледа прекрасно на 45 години и е подготвена по втор пат да...

 
Фотоапарат поставува насмевка на секое лице
Фотоапарат кој става вештачка насмевка

Ако вие сте тип на личност што обожава да прави фотографии со насмевнати лица, тогаш фотоапаратот...

 
Тајните зад кошмарите
Кошмари

Многу луѓе се будат сред ноќ преплашени од она што го сонувале, но има и такви кои тврдат дека многу...

 
Откриено апче кое ќе стави крај на болната менструација
Менструални болки

Милиони жени низ светот страдаат од непријатностите кои ги носи менструацијата. Статистичките податоци...

 
Шерцингер и Андерсон во „Танц со ѕвездите“
Памела Андерсон и Демијан Вајтвуд

Никол Шерцингер, Памела Андерсон и Шенон Доерти се меѓу 11-те славни ѕвезди на американската...

 
Први хулахопки во Македонија со потпис на дизајнер
хулахопки

Росица Мршиќ во соработка со Санда ќе ги промовираат првите македонски модни хулахопки.

 
Фобиите ќе се лечат со инекција?
Инекција

Многу луѓе страдаат од некој вид на фобија – страв од пајаци, змии, височина и сл. За среќа...

 
Децата ги прават жените посамоуверени
Семејство

Децата се најголемото богатство. Нема поголема радост во животот на една жена од раѓањето на...

 
Мнозинството жени сакаат да ги променат своите гради
Силиконски гради

Многу жени не се задоволни од своето тело, особено од изгледот и големината на градите...

   
Страница 1881 од 1912

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4939 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.