Повторно момче: Лионел Меси со слатка фотографија со бебенцето објави дека доби трет син
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Повторно момче: Лионел Меси со слатка фотографија со бебенцето објави дека доби трет син

Повторно момче: Лионел Меси со слатка фотографија со бебенцето објави дека доби трет син

Лионел Меси и Антонела Рокуцо се среќни родители. Славниот пар му посака добредојде на овој свет на своето трето дете.

30-годишниот фудбалер и неговата сопруга добија уште едно синче кое ќе се вика Чиро. Убавата вест ја соопшти Меси со фотографија на која бебенцето со малото раче го држи за прстот.

„Добредојде Чиро. Му благодарам на Бог што сè помина во најдобар ред. Мама и бебето се добри. Пресреќни сме!!!“ – напиша тој.

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Меси и Антоанела стапија во брак во јули минатата година. Тие се познавале од мали нозе, бидејќи Антоанела е братучетка на најдобриот другар на Лионел од детството, а официјално објавија дека се во врска во јануари 2009 година.

Свадбата на Лионел Меси и Антонела Рокуцо

Меси и Рокуцо се родители и на Тијаго (роден во ноември 2012 година) и Матео (роден септември 2015).

Меси со семејството Свадбата на Лионел Меси и Антонела Рокуцо

Веста за третата бременост парот ја сподели со слатка фотографија на која сите го галат трудничкото стомаче на Антоанела.

Меси со семејството

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2371 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.