Занимливости | Новости | 471
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО/ВИДЕО: Жена која работи исклучиво како машки модел
Кејси Леглер

Во модната индустрија има повеќе мажи кои работат како женски модели. Можеби најпопуларен пример е Андреј...

ФОТО: 72-годишен дедо во женска облека стана интернет сензација
Лиу Ксианпинг

Кинезот Лиу Ксианпинг стана интернет сензација откако на шега позираше во женска облека за онлајн продавницата...

 
15-минутна спа пауза за освежување на лицето
Вежба за лице

НИВЕА експертите предлагаат седум вежби за убав врат, мазно лице и затегната област околу очите, како и видливи...

 
ФОТО: Избрана „Мис голема убава жена 2012“
Џема Крукшанк

Во Лондон се одржа необичен натпревар за убавина на кој беше крунисана „Мис голема убава жена 2012“. Кога ќе ги...

 
ВИДЕО: 13-годишната Карли воодушеви со „My Heart Will Go On“
Карли Роуз Соненклер

13-годишната Карли Роуз Соненклер е еден од фаворитите во „X Factor“, особено по настапот со големиот хит на Селин Дион...

 
ФОТО: Една од најскапите куќи во САД се продава за $150.000.000
Една од најскапите куќи во САД

Една од најскапите куќи во САД оди на продажба за неверојатни 150 милиони долари. Погледнете како изгледа.

 
ФОТО: Кога луѓето танцуваат низ животот...
Фотографии на Џордан Метер

Њујоршкиот фотограф Џордан Метер пред три години започнал да фотографира танчари во ситуации од секојдневието.

 
Фото-приказна за пријателството на една баба и нејзината сакана мачка
Мисао и Факумару

Цели 13 години младата фотографка Мијоко Ихара ја фотографира својата баба за да остави „жив доказ“ за...

 
ФОТО: Реалната Барби во списанието „V“
Валерија Лукјанова

Валерија Лукјанова е интернет сензација. Невообичаениот изглед на 21-годишната Украинка предизвика многу...

 
ФОТО: Шопард со накит инспириран од Дизни принцезите
Дизни накит

Новиот Дизни проект на „Хародс“ е колекција префинет накит во соработка со Шопард. Погледнете ги деликатните...

   
Страница 471 од 518

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“