Кристијано Роналдо, Кајли Џенер, Селена Гомез... 20-те најпопуларни профили на Instagram досега
Почетна » Новости » Занимливости » Кристијано Роналдо, Кајли Џенер, Селена Гомез... 20-те најпопуларни профили на Instagram досега

Кристијано Роналдо, Кајли Џенер, Селена Гомез... 20-те најпопуларни профили на Instagram досега

Милијарда лица низ светот користат Instagram. Од нив, 71% се помлади од 35 години.

Еве кои се најпопуларните профили кои ги следат корисниците на популарната социјална мрежа за споделување фотографии:

1. Instagram

Профилот на самата социјална мрежа го следат повеќе од 381 милион корисници.

Instagram

2. Кристијано Роналдо

244 милиони корисници

Instagram

3. Аријана Гранде

209 милиони корисници

Instagram

4. Двејн Џонсон (The Rock)

205 милиони корисници

Instagram

5. Кајли Џенер

202 милиони корисници

Instagram

6. Селена Гомез

195 милиони корисници

Instagram

7. Ким Кардашијан Вест

193 милиони корисници

Instagram

8. Лионел Меси

170 милиони корисници

Instagram

9. Бијонсе

156 милиони корисници

Instagram

10. Џастин Бибер

152 милиони корисници

Instagram

11. National Geographic

146 милиони корисници

Instagram

12. Нејмар

143 милиони корисници

Instagram

13. Кендал Џенер

143 милиони корисници

Instagram

14. Тејлор Свифт

141 милион корисници

Instagram

15. Џенифер Лопез

134 милиони корисници

Instagram

16. Ники Минаж

124 милиони корисници

Instagram

17. Клои Кардашијан

123 милиони корисници

Instagram

18. Nike

122 милиони корисници

Instagram

19. Мајли Сајрус

117 милиони корисници

Instagram

20. Кети Пери

108 милиони корисници

Instagram

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1143 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.