Почетна » Забава » Видео

Видео

Сестринска љубов: 99-годишна жена се обединува со помалата сестра за нејзиниот 90-ти роденден
Сестри

99-годишна жена се обедини со сестра си на нејзиниот 90-ти роденден по 9 години разделба. Погледнете го слаткиот момент.

ВИДЕО: Медицински лица му аплаудираат на бебе-херој родено 3 месеци предвреме кога конечно си заминува од болница
Кит

Емотивно видео од моментот кога предвреме родено бебенце си заминува дома од болница ќе ви разбуди силни емоции.

 
ВИДЕО: Емотивната реакција на момче кога целиот клас ќе го изненади за 8-миот роденден
Момче

Момче не можеше да си ги задржи солзите кога неговите соученици му организираа специјално изненадување за 8-миот роденден.

 
ВИДЕО: Емотивната реакција на детенце кога мајка му ќе му го купи првиот велосипед
Момче

Погледнете видео од емотивната реакција на детенце кога ќе го добие првиот велосипед во неговиот живот.

 
Упорноста секогаш се исплаќа: Детенце со една рака научи да плете
Мајлс

Детенце со една рака научи да плете откако си постави предизвик да проба нешто ново.

 
Никој не се бори сам: Пријатели си ги избричија главите за да го поддржат другарот болен од рак
Другари

Група пријатели на моќен начин го поддржаа нивниот пријател болен од рак. Добродушните...

 
Кој е тато, а кој е чичо? Бебе тотално збунето кога ќе се најде помеѓу татко му и неговиот близнак
Бебе со татко и чичко

Секој може да се збуни кога ќе сретне идентични близнаци. Па така и ова бебенце кое реагира...

 
Специјално: Девојка му ја покажува на таткото со Алцхајмерова болест тетоважата направена за него
Изабел Прент

Девојка му ја покажува на татко си со Алцхајмер тетоважата направена за него.

 
Специјален поздрав: Полицајци го испратија синчето на нивен покоен колега на првиот училиштен ден
Рајли

Група полицајци го испратија синот на нивен покоен колега на првиот училиштен ден.

 
ВИДЕО: Сладок „разговор“ помеѓу мало момче и неговиот прадедо мами насмевки
Дедо и внук

Сладок момент помеѓу мало момче и неговиот прадедо беше овековечен со видео кое мами насмевки. Погледнете...

   
Страница 1 од 93

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.