Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Инспирација од Александар Македонски, од љубовта кон баба... Ревиите на третиот ден од Скопски моден фестивал
Емили Ексклузив Дизајн модел

Синоќа, во Скопје Сити Мол се одржаа последните ревии од првото издание на Скопскиот моден фестивал...

ФОТО: Ревиите од вториот ден на Скопски моден фестивал
Скопски моден фестивал

Четири последователни ревии го задржуваа вниманието на публиката на вториот ден од Скопски моден фестивал.

 
Модна еуфорија: Ѕирнете во ревиите на првиот ден од Скопски моден фестивал
Скопски моден фестивал

Во текот на целиот месец, Скопје Сити Мол ќе биде домаќин на Скопски моден...

 
Блеснете за празниците: Туторијали за експертски да се нашминкате дури и ако немате мејкап вештини
Али Андреа

Али Андреа е професионална мејкап артистка која преку своите YouTube видеа постојано...

 
Корисен трик: Еве како брзо да си ги поправите пораснатите нокти кога имате траен маникир
Маникир

Доколку практикувате да си правите траен маникир на ноктите, овој трик со сигурност...

 
Идеи и туторијали за шминка од мејкап артистка од Бугарија
Деницлава

Деницлава нуди неисцршна инспирација за мејкап идеи. Од нежен и природен, до колоритен и гламурозен изглед...

 
Летни маникири низ кои сигурно ќе си пронајдете фаворит
Маникир

Време е за стилски освежувања и разнобојни експерименти на ноктите! Летото нè поттикнува да размислуваме поколоритно...

 
Плетенки, шик марами, пунџи: Фризури за на плажа и за летните излегувања
Фризури

Инспирирајте се од следниве идеи за фризури за вашето следно одење на езеро или море.

 
Брзи и лесни фризури за шик летен изглед од Никол Сајоти
Никол Сајоти

Инспирација за брзи и лесни фризури од блогерката Никол Сајоти.

 
Костуми во боја: Модни комбинации од популарните блогерки
Комбинации со костуми

Костумите не излегуват од мода. Во изминатите години оделата станаа дел од речиси секој женски плакар...

   
Страница 3 од 44

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3461 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.