Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Невестинска мода: Ревиите на последниот ден на Моден Викенд Скопје
Моден викенд Скопје

Тридневното модно патување на 26. издание на Моден Викенд Скопје заврши синоќа во East Gate Mall...

Италијански шик и гламур: Ревиите на првиот ден од Моден Викенд Скопје
Моден Викенд Скопје

Првиот ден од 26-тото издание на Моден Викенд Скопје се одржа во знакот на италијанската...

 
Идеи за празничен маникир совршени за новогодишните забави
маникир

Предновогодишните забави започнаа. При подготовките, посветете внимание на сите детали од вашиот изглед...

 
ФОТО: Четири стилски женски приказни на третата вечер од Скопски моден фестивал
Тред ден ревии

Македонските брендови Herline, Стефанија Насеска, La Maison Cece T. и модната куќа Elena Luka...

 
Мода во Скопје: Гостите на третиот ден од Скопскиот моден фестивал
Гости на Скопски моден фестивал

Синоќа се одржа третиот и последен ден од ревиите во рамките на втората сезона на Скопскиот моден фестивал...

 
Македонска мода: Ревиите на домашните дизајнери на вториот ден на Скопски моден фестивал
Ревии на Скопски моден фестивал

Со ревиите на Мелани Дигит, Сара Реџиќ, Ателје Краљевски и Роберт Ивановски, се заокружи и вториот...

 
Вљубеници во модата: Гостите на вториот ден на Скопски моден фестивал
Гостите на Скопски моден фестивал

Вториот ден од Скопски моден фестивал беше резервиран за ревиите на Мелани Дигит, Сара Реџиќ, Ателје...

 
ФОТО: Ревиите на првиот ден од Скопскиот моден фестивал
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Синоќа, започна втората сезона на Скопски моден фестивал. Со свечено отворање и три ревии во трговскиот центар...

 
ФОТО: Стилот на гостите на првиот ден од Скопскиот моден фестивал
Гостите на Скопски моден фестивал

Покрај редовните посетители, Скопје Сити Мол синоќа беше размрдан од толпа модни ентузијасти...

 
Изедначен тен, младешки сјај и здрав блесок... Како со витамин Ц до беспрекорна кожа?
Garnier

Мечтаете за блескава кожа со изедначен тен, младешки сјај и цврстина? Склучете пакт за разубавување со сè попопуларниот...

   
Страница 1 од 43

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15052 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.