Рецепти
Почетна » Рецепти

Рецепти

Хедонистичко патување со @cuklev: Уникатно искуство и ароматни јадења во „Ранчо и Ванчо на Ката“
Традиционални македонски јадења

Автентичност. Хедонистичко патешествие надвор од урбаните џунгли. Душевен одмор стимулиран од допирот со природата и презаситени...

Есенско кулинарско патешествие: Уживање во традиционалните јадења и во убавините на Зовиќ со @kokarche
Традиционални македонски јадења

Добрица Насевиќ, која стои зад профилот Kokarche, споделува нејзино патешествие проткаено со природа во есенско руво и вкусни јадења...

 
Марија нè води на гастро патување: Посно тавче-гравче и пита со праз приготвени во етно ресторанот „Ранч“
Традиционални македонски јадења

Фуд блогерката Марија, заедно со тимот на ресторанот „Ранч“, готвеше сукана пита со праз и посно гравче тавче. Еве ги рецептите.

 
Велигденски грицки за екстра забавна празнична трпеза
Хумус

Празничната еуфорија владее и сите талкаме низ бескрајниот океан од идеи за порадосно велигденско...

 
Хумус – најздравиот намаз во три домашни варијанти кои примамуваат
Хумус

Хранлив, посен и богат со протеини... Хумусот е „цар“ во здравата исхрана, особено кога се стремите да консумирате што повеќе...

 
Романтичен десерт: Црвени „кадифени“ колачиња за љубовни моменти
Црвени колачиња

Љубовта струи низ воздухот и отчукуваат часовите до празникот на вљубените. А секоја романтична вечера по повод...

 
Супер слатки „распукани“ зимски колачиња
Распукани колачиња

Кој би им одолеал на чоколадни колачиња со интригантна површина? Идеално меки и сочни во средината, со минимално...

 
Маноло Бланик го сподели омилениот рецепт за празнични ѓумбир колачиња
Ѓумбир колачиња

Маноло Бланик сака да ни ги разубави празниците и да ни ги разгали непцата со својот омилен рецепт за празнични колачиња.

 
Готвиме со Фичо: Лесен рецепт за риба во рерна
Појадок

Вкусна риба со зачини кои ги обземаат сетилата + здраво вариво со блитва + ладна салата со кромид и магдонос...

 
Постои фобија од лук, рузмаринот е за концентрација: Интересни факти и верувања за зачините и билките
Туна

Сте знаеле ли дека некои луѓе имаат фобија од лук, Конфучиј со секој оброк јадел ѓумбир, каранфилчето е...

   
Страница 1 од 15

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.