Џенифер Лопез ја прослави Нова година во секси кадифен фустан од $195 на вечера со Дрејк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенифер Лопез ја прослави Нова година во секси кадифен фустан од $195 на вечера со Дрејк

Џенифер Лопез ја прослави Нова година во секси кадифен фустан од $195 на вечера со Дрејк

Џенифер Лопез ја дочека 2017 година заедно со Дрејк.

47-годишната пејачка и 30-годишниот рапер беа фотографирани на новогодишна вечера во ресторанот „Hakkasan“ во Лас Вегас, а подоцна во истоимениот ноќен клуб Дрејк одржа свој концерт, кој Лопез го следеше од публиката.

Џенифер Лопез и Дрејк Џенифер Лопез и Дрејк

За дочекот на новата година, Џеј Ло шармираше во секси кадифен фустан со гол грб од брендот House of CB, кој чини 195 долари. Својот изглед таа го надополни со бунда и крзнена чанта.

Џенифер Лопез и Дрејк Џенифер Лопез и Дрејк Џенифер Лопез и Дрејк Џенифер Лопез и Дрејк Џенифер Лопез и Дрејк Џенифер Лопез и Дрејк Џенифер Лопез и Дрејк

Долгото златно синџирче кое го носеше Лопез веднаш поттикна коментари на социјалните мрежи, бидејќи му припаѓа на Дрејк.

Џенифер Лопез и Дрејк

За концертот на Дрејк, Џенифер се пресоблекла во фустан во боја на слонова коска.

На 1 јануари Лопез и Дрејк беа фотографирани во казино во Лас Вегас.

Џенифер Лопез и Дрејк Џенифер Лопез и Дрејк Џенифер Лопез и Дрејк

Неодамна Лопез го откажа својот новогодишен концерт во Мајами со објаснување дека сака да помине време со своето семејство.

Подолго време се шпекулираше дека Џеј Ло и Дрејк се во врска, но гласините дека се заедно повеќе се засилија откако музичките ѕвезди споделија иста фотографија на своите профили на Instagram.

Лопез и Дрејк

Неколку дена подоцна, беа објавени снимки на кои тие танцуваат и се бакнуваат.

A video posted by @slayitlikejlo on

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1322 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.