ФОТО: Нашата претставничка на „Miss Globe 2013“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Нашата претставничка на „Miss Globe 2013“

ФОТО: Нашата претставничка на „Miss Globe 2013“

Симона Станковска во август беше избрана да ја претставува Македонија на натпреварот за убавина „Miss Globe 2013“.

Младата скопјанка веќе е во Албанија, каде се започнати подготовките за големото финале во кое ќе учествуваат девојки од целиот свет.

Симона Станковска

Активностите во рамките на „Miss Globe“ започнаа на 20 октомври. Во изминативе денови убавиците имаа можност да посетат некои од најпопуларните туристички места во Албанија, како и да се релаксираат на повеќе забави.

На фотографиите можеме да ја видиме нашата претставничка на вечерни забави, како гордо го носи македонското знаме и на бикини натпреварот.

Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска Симона Станковска

Русинката Ела Шаламова ја понесе титулата „Мис бикини“.

Ела Шаламова Ела Шаламова

Големото финале е закажано за 2 ноември во Драч.

Симона Станковска

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18443 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?