Еве кои се десетте најлајкувани фотографии на Instagram за 2015
Почетна » Новости » Мода » Еве кои се десетте најлајкувани фотографии на Instagram за 2015

Еве кои се десетте најлајкувани фотографии на Instagram за 2015

Instagram ги објави десетте фотографии кои собрале најмногу лајкови во текот 2015 година. Без исклучок, сите најпопуларни фотографии на познатата социјална мрежа им припаѓаат на женски славни личности.

Тејлор Свифт поседува 5 од 10-те фотографии, додека на првото место е Кендал Џенер.

Кендал Џенер

Фотографијата со најмногу лајкови на Instagram ѝ припаѓа на Кендал Џенер. 19-годишната ѕвезда од шоуто „Keeping Up with the Kardashians“, која моментално е еден од најбараните модели во светот, доби над 3,2 милиони лајкови.

На рекордерската фотографија Џенер позира со затворени очи во фустан од Зухаир Мурад, а прамените на нејзината коса се во срцевидна форма.

A photo posted by Kendall Jenner (@kendalljenner) on

Тејлор Свифт

Awwww Kanye sent me the coolest flowers!! #KanTay2020 #BFFs

A photo posted by Taylor Swift (@taylorswift) on

Кајли Џенер

Тејлор Свифт

Friendly relations between Scotland and America. @calvinharris

A photo posted by Taylor Swift (@taylorswift) on

Тејлор Свифт

Meredith is allergic to joy.

A photo posted by Taylor Swift (@taylorswift) on

Бијонсе и Блу Ајви

The real cover girl My delicious Blue Blue at 11 months.

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on

Селена Гомез

My fav sweat shirt

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

Тејлор Свифт

Meerkat Manor.

A photo posted by Taylor Swift (@taylorswift) on

Кендал Џенер

ask and you shall receive. selfie for all 20 mill of you thanks for all the love

A photo posted by Kendall Jenner (@kendalljenner) on

Тејлор Свифт

I woke up like thissss (With a cat on me)

A photo posted by Taylor Swift (@taylorswift) on

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3977 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?