Трикала: Волшебно гратче во Грција кое ќе сакате да го посетите за празниците
Почетна » Новости » Занимливости » Трикала: Волшебно гратче во Грција кое ќе сакате да го посетите за празниците

Трикала: Волшебно гратче во Грција кое ќе сакате да го посетите за празниците

Божиќниот парк во гратчето Трикала, Грција, ќе ве освои на прв поглед.

Прекрасни празнични декорации, волшебна атмосфера, забава за големи и мали, вкусни искушенија, Дедо Мраз, возење со воз... Ова магично место добива само комплименти од посетителите.

Ако сè уште не сте одлучиле каде ќе отпатувате за време на празниците или претпразничните викенди, погледнете фотографии кои ќе ве намамат да го ставите градот Трикала на вашата листа:

Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9438 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.