Трикала: Волшебно гратче во Грција кое ќе сакате да го посетите за празниците
Почетна » Новости » Занимливости » Трикала: Волшебно гратче во Грција кое ќе сакате да го посетите за празниците

Трикала: Волшебно гратче во Грција кое ќе сакате да го посетите за празниците

Божиќниот парк во гратчето Трикала, Грција, ќе ве освои на прв поглед.

Прекрасни празнични декорации, волшебна атмосфера, забава за големи и мали, вкусни искушенија, Дедо Мраз, возење со воз... Ова магично место добива само комплименти од посетителите.

Ако сè уште не сте одлучиле каде ќе отпатувате за време на празниците или претпразничните викенди, погледнете фотографии кои ќе ве намамат да го ставите градот Трикала на вашата листа:

Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала Трикала

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2390 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?