ВИДЕО: Австралиец со македонско потекло одушеви на „SYTYCD“
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Австралиец со македонско потекло одушеви на „SYTYCD“

ВИДЕО: Австралиец со македонско потекло одушеви на „SYTYCD“

Мајкл Дамески е талентиран танчар кој го одушевува светот. 18-годишниот Австралиец со македонско потекло ја исправи на нозе публиката на шоуто „So You Think You Can Dance“ Австралија со својот неверојатен соло танц.

Пркосејќи ѝ на гравитацијата, Дамески си обезбеди место во топ 4 и стана главен фаворит за освојување на наградата од 100.000 долари.

Мајкл танцува уште од мали нозе, а стекна светска слава со мјузиклот „Billy Elliot the Musical“ кој го однесе и до Бродвеј.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 6034 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?