Љубов и секс | 5
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

10 едноставни начини да си ја разбудите желбата за секс
Секс

Постојат најразлични причини за намалување на желбата за секс кај жените, а таквите убијци на либидото всушност уништуваат...

9 тврдења за врските во чија вистинитост кога-тогаш ќе се уверите
Негувана љубов

Пронаоѓањето на Вистинскиот за некои луѓе е потрнлив пат отколку за други. За некои едноставно е среќен сплет на околности...

 
Негативни мисли од кои треба да се ослободите кога сте сингл
Мисли на сингл жена

Начинот на којшто размислувате се рефлектира на енергијата која ја зрачите, а сакале или не, и на начинот на којшто се однесувате...

 
8 нешта што треба да ги знаете за да имате пожежок секс
Пар в кревет

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе ви ги интензивираат возбудата и желбата...

 
13 факти за женскиот оргазам
Жена доживува оргазам

Еуфоричното задоволство наречено женски оргазам отсекогаш било обвиено во мистерија. За да тргнеме барем еден превез од...

 
11 правила за првата вечера кај неговите родители
Вечера кај неговите родители

Првата вечера кај неговите родители може да ви изгледа како застрашувачка авантура, особено ако сте гледале десетици...

 
7 реченици кои сингл девојките мразат да ги слушаат
Сингл девојка

Советите и утехите на среќно заљубените девојки упатени кон своите сингл пријателки најчесто се добронамерни, но поради...

 
10 причини поради кои мажите им раскинуваат на жените
Осамена жена

Факт е дека огромен број на врски завршуваат неуспешно. Сигурно ќе поминете или веќе сте поминале низ барем неколку врски...

 
8 чести женски грижи поврзани со сексот
Загрижена жена пред секс

Сексот носи големо задоволство, но понекогаш е проследен и со вознемиреност поради одредени стравови кои ги раѓа...

 
12 знаци дека тој сака да му бидете нешто повеќе од пријателка
Маж и жена – пријатели

Машко-женските пријателства отсекогаш раѓале многу дискусии затоа што можат да се исто толку искрени, силни и неповторливи...

   
Страница 5 од 17

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6658 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.