Фармер | Соновник
Соновник

Фармер
= земјоделец

Ќе треба да ги ограничите вашите расходи.

Ако вие сте земјоделец

Со малку труд ќе постигнете голем успех.


Сиромав земјоделец

Нема да имате проблеми со финансиите.

Богат земјоделец

Започнете да штедите пари, затоа што ќе ви бидат потребни.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3286 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“