Фармер | Соновник
Соновник

Фармер
= земјоделец

Ќе треба да ги ограничите вашите расходи.

Ако вие сте земјоделец

Со малку труд ќе постигнете голем успех.


Сиромав земјоделец

Нема да имате проблеми со финансиите.

Богат земјоделец

Започнете да штедите пари, затоа што ќе ви бидат потребни.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18333 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?