Танц | Соновник
Соновник

Танц

Ако танцувате

Внимавајте на вашето здравје.

Ако некој друг танцува

Ќе настапи смрт на блиска личност или ќе претрпите друга голема загуба.

Ако танцувате со некого

Ќе добиете голема помош во тешка ситуација.

Ако танцувате со саканата личност

Ќе се омажите/ожените со таа личност.

Ако танцувате без музика

Некој ќе ве критикува.

Ако танцувате и паднете

Ќе бидете понижени.


Брз танц

Ќе станете жртва на измама.

Бавен танц

Ќе бидете осамени.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2443 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?