Танц | Соновник
Соновник

Танц

Ако танцувате

Внимавајте на вашето здравје.

Ако некој друг танцува

Ќе настапи смрт на блиска личност или ќе претрпите друга голема загуба.

Ако танцувате со некого

Ќе добиете голема помош во тешка ситуација.

Ако танцувате со саканата личност

Ќе се омажите/ожените со таа личност.

Ако танцувате без музика

Некој ќе ве критикува.

Ако танцувате и паднете

Ќе бидете понижени.


Брз танц

Ќе станете жртва на измама.

Бавен танц

Ќе бидете осамени.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9437 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.