Тамбура | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Тамбура
Соновник

Тамбура

Ви претстојат проблеми и непријатности од најразличен карактер.

Ако свирите на тамбура

Луѓето од кои очекувате поддршка и заштита ќе ве изневерат.

Ако некој друг свири на тамбура

Некој непрекинато мисли на вас.

Ако слушате тамбура

Ќе се исполните со завист кон одредена личност од вашето опкружување.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9295 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.