Тамбура | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Тамбура
Соновник

Тамбура

Ви претстојат проблеми и непријатности од најразличен карактер.

Ако свирите на тамбура

Луѓето од кои очекувате поддршка и заштита ќе ве изневерат.

Ако некој друг свири на тамбура

Некој непрекинато мисли на вас.

Ако слушате тамбура

Ќе се исполните со завист кон одредена личност од вашето опкружување.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18373 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?