Папка | Соновник
Соновник

Папка

Ако носите папка

Ќе напредувате на работното место.

Ако некој друг носи папка

Ќе добиете непријатни вести.

Ако подредувате документи во папка

Ќе се соочите со проблеми и непријатности на работното место.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?