Палма | Соновник
Соновник

Палма

Ќе бидете разочарани од ваш близок пријател или роднина.

Голема палма

Исполнување на желба.

Мала палма

Вашите желби нема да се исполнат.

Сува палма

Нема да заминете на планираното патување.

Многу палми

Ве очекуваат непријатни изненадувања.

Листови од палма

Ќе имате корист од вашите пријатели.

Гранка од палма

Ќе бидете почитувани од вашите соработници.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?