Лед | Соновник
Соновник

Лед
= мраз

Ви претстојат грижи и неуспеси.

Ако јадете мраз

Ќе бидете неправедно обвинувани.

Ако одите по тенок мраз

Внимавајте! Ве демне сериозна опасност.

Ако одите по дебел мраз

Ќе наидете на голема пречка на работното место.

Ако се лизнете и паднете на мраз

Ќе настрадате поради шпекулации.

Ако правите дупка во мраз

Вашите стравови се неосновани.


Мраз во вашиот дом

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Мраз кој се топи

Ќе претрпите загуби.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5359 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“