Лед | Соновник
Соновник

Лед
= мраз

Ви претстојат грижи и неуспеси.

Ако јадете мраз

Ќе бидете неправедно обвинувани.

Ако одите по тенок мраз

Внимавајте! Ве демне сериозна опасност.

Ако одите по дебел мраз

Ќе наидете на голема пречка на работното место.

Ако се лизнете и паднете на мраз

Ќе настрадате поради шпекулации.

Ако правите дупка во мраз

Вашите стравови се неосновани.


Мраз во вашиот дом

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Мраз кој се топи

Ќе претрпите загуби.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20172 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?