Луѓе кои се забавуваат | Соновник
Соновник

Забава

Ако се забавувате

Ќе западнете во долгови.

Ако одите на забава

Ќе наидете на тешкотии при исполнувањето на вашите планови.

Ако организирате забава

Самите ќе си предизвикате проблеми.


Луѓе кои се забавуваат

Ќе навредите некој без да сакате.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10828 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.