Солзи и радост: Реакциите на тимот на „Медена земја“ кога дознава за номинациите за Оскар
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Солзи и радост: Реакциите на тимот на „Медена земја“ кога дознава за номинациите за Оскар

Солзи и радост: Реакциите на тимот на „Медена земја“ кога дознава за номинациите за Оскар

Номинациите за Оскар за „Медена земја“ нè исполнија со радост и гордост сите нас. Но, никој не е посреќен за големиот успех од тимот кој напорно работеше на приказната за Атиџе.

Во моментот кога беа објавени номинациите за Оскар, режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов и снимателот Самир Љума беа во Еквадор, каде ги снимија своите реакции.

Невозможно е да не се радувате со нив:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19737 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?