Без фитнес опрема: Никол Шерцингер и Том Еванс демонстрираат вежби за парови
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Без фитнес опрема: Никол Шерцингер и Том Еванс демонстрираат вежби за парови

Без фитнес опрема: Никол Шерцингер и Том Еванс демонстрираат вежби за парови

Никол Шерцингер и Том Еванс се одржуваат во топ форма и за време на домашна изолација.

41-годишната пејачка и нејзиниот партнер редовно тренираат заедно, а сега во видео на Instagram демонстрираа пет вежби за парови за кои не е потребна фитнес опрема.

„Еве неколку лесни вежби за дома кои можете да ги пробате додека се изолирате оваа недела“ – напиша Никол. Направете 4 серии, а секоја вежба повторувајте ја 40 секунди. Правете паузи од 1 минута помеѓу секоја од вежбите.

Претходно, тие преку видео во кое танцуваат покажаа дека прават сè за да им биде забавно дома.

Никол и Том редовно тренираат заедно.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2129 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?