Perfect Illusion: Слушнете ја песната со која Лејди Гага се враќа на сцената
Почетна » Новости » Музика » Perfect Illusion: Слушнете ја песната со која Лејди Гага се враќа на сцената

Perfect Illusion: Слушнете ја песната со која Лејди Гага се враќа на сцената

Лејди Гага се враќа на сцената со нова музика. Песната „Perfect Illusion“ е соработка на Лејди Гага со Марк Ронсон и Кевин Паркер.

Зборувајќи за значењето на песната, славната пејачка изјави дека текстот се однесува на социјалните мрежи и „многуте лажни нешта околу нас, нешта кои изгледаат како да се реални“. „Луѓето чувствуваат притисок да ја достигнат таа перфектна илузија во нивните вистински животи“ – вели таа.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5979 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“