ФОТО/ВИДЕО: Настапот на Дуа Липа на финалето на Лигата на шампионите
Почетна » Новости » Музика » ФОТО/ВИДЕО: Настапот на Дуа Липа на финалето на Лигата на шампионите

ФОТО/ВИДЕО: Настапот на Дуа Липа на финалето на Лигата на шампионите

Дуа Липа беше задолжена за забавниот сегмент за време на финалето на Лигата на шампионите. Пред на фудбалскиот терен да се сретнат Реал Мадрид и Ливерпул, актуелната ѕвезда настапи со свои хитови.

Десетици танчарки ја придружуваа 22-годишната пејачка која потекнува од Косово додека ги пееше „One Kiss“, „New Rules“, „No Lie“ и „Be The One“.

Видео

Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4167 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?