„Сега знам“ – новата песна на младиот пејач Дарко Гроздановски
Почетна » Новости » Музика » „Сега знам“ – новата песна на младиот пејач Дарко Гроздановски

„Сега знам“ – новата песна на младиот пејач Дарко Гроздановски

Дарко Гроздановски ја сними својата нова авторска песна.

21-годишниот пејач и виолинист ја објави „Сега знам“. Текстот, музиката и аранжманот се негови, додека за спотот заслужен е Дино Нечевски.

Ова е трета авторска песна на младиот битолчанец, кој на македонската музичка сцена започна да се пробива со песната „Да ја видам“.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.