„Сега знам“ – новата песна на младиот пејач Дарко Гроздановски
Почетна » Новости » Музика » „Сега знам“ – новата песна на младиот пејач Дарко Гроздановски

„Сега знам“ – новата песна на младиот пејач Дарко Гроздановски

Дарко Гроздановски ја сними својата нова авторска песна.

21-годишниот пејач и виолинист ја објави „Сега знам“. Текстот, музиката и аранжманот се негови, додека за спотот заслужен е Дино Нечевски.

Ова е трета авторска песна на младиот битолчанец, кој на македонската музичка сцена започна да се пробива со песната „Да ја видам“.

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 24%
  • 38%
  • 13%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 500 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.