Џенифер Лопез ретро убавица во модна кампања за Guess
Почетна » Новости » Мода » Џенифер Лопез ретро убавица во модна кампања за Guess

Џенифер Лопез ретро убавица во модна кампања за Guess

Џенифер Лопез е ретро убавица за Guess.

50-годишната пејачка сними фотосесија за врвниот моден бренд инспирирана од италијанските филмски ѕвезди од 60-тите, Мадона во 80-тите и од легендарната Софија Лорен.

„Кога и да снимам фотосесија, секогаш помислувам на лик кој можам да го одглумам и многу се забавувавме правејќи го тоа при снимањето на оваа кампања. Идејата овојпат беше да се создаде микс помеѓу италијанските филмски ѕвезди од 60-тите, помешани со Мадона од 80-тите, помешани со Софија Лорен“ – изјавила Лопез.

Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess Џенифер Лопез за Guess

Во декември 2018 година беше објавено дека Џеј Ло стана Guess-девојка.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19954 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?