ФОТО: Ова е Македонката која ќе нè претставува на „Miss Globe 2016“
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Ова е Македонката која ќе нè претставува на „Miss Globe 2016“

ФОТО: Ова е Македонката која ќе нè претставува на „Miss Globe 2016“

Александра Тројановска ќе ја претставува нашата земја на овогодишниот натпревар за убавина „Miss Globe“.

Александра Тројановска Александра Тројановска

25-годишната девојка од Крива Паланка победи во финалето на изборот „Мис Македонија за Мис Глоуб 2016“, кое се одржа во Виница. За прва придружничка беше прогласена Анѓела Ставреска од Охрид, а титулата втора придружничка ѝ припадна на Андријана Илиоска од Скопје.

Финалистките се претставија во четири изданија.

Александра Тројановска Александра Тројановска Александра Тројановска Александра Тројановска

„Miss Globe 2016“ ќе се одржи на 25 ноември во Тирана, Албанија.

Минатата година наша претставничка на „Miss Globe“ во Торонто, Канада, беше Елена Анѓеловска.

Miss Globe

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3869 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?