Сите во дипломатска тегет нијанса: Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Брижит и Емануел Макрон
Почетна » Новости » Мода » Сите во дипломатска тегет нијанса: Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Брижит и Емануел Макрон

Сите во дипломатска тегет нијанса: Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Брижит и Емануел Макрон

Кралицата Летиција и кралот Фелипе одржаа официјална средба со францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит.

Паровите се сретнаа во дворот на Елисејската палата и уживаа во заеднички ручек.

И четворицата избраа модни комбинации во тегет нијанса, која е непогрешлив избор во дипломатскиот дрес код.

Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон

47-годишната кралица на Шпанија носеше костум од Хуго Бос и салонки од Нина Ричи додека 66-годишната Прва дама на Франција беше облечена во класична комбинација со чизмички од нејзиниот омилен бренд – Луј Витон.

Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон

Тие присуствуваа на церемонија по повод Европскиот ден на жртвите на тероризам која се одржа на Трокадеро.

Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон Кралицата Летиција и кралот Фелипе на средба со Макрон

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4737 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.