Зухаир Мурад восхитува со невестинска колекција инспирирана од арт деко
Почетна » Новости » Мода » Зухаир Мурад восхитува со невестинска колекција инспирирана од арт деко

Зухаир Мурад восхитува со невестинска колекција инспирирана од арт деко

Комплексни везови и интригирачки низи од мониста им даваат уникатност на секоја од венчаниците во новата колекција на Зухаир Мурад.

Фустаните од колекцијата пролет 2019 се инспирирани од арт деко стилот, а либанскиот дизајнер конкретно ја наведува зградата Крајслер во Њујорк како стимул на неговата креативна енергија.

Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?