Дипломатска елеганција: Првите дами Меланија Трамп и Брижит Макрон во Вашингтон
Почетна » Новости » Мода » Дипломатска елеганција: Првите дами Меланија Трамп и Брижит Макрон во Вашингтон

Дипломатска елеганција: Првите дами Меланија Трамп и Брижит Макрон во Вашингтон

Емануел и Брижит Макрон се во официјална посета на САД. Првиот пар на Франција беше пречекан од Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа.

Првата средба на славните двојки вклучуваше засадување на дрво, кое е подарок од Макрон.

Макрон и Трамп

Иако требаше да чекорат на тревник, Меланија и Брижит не се откажаа од високите штикли. Меланија носеше црни „лобутинки“ и фустан од Долче и Габана. Со цел да им оддаде чест на своите француски гости, 47-годишната прва дама на САД дипломатски избра наметка од Живанши.

Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп

Брижит ѝ остана верна на модната куќа Луј Витон, која беше задолжена за целиот нејзин аутфит.

Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп

Откако четворицата позираа пред фоторепортерите, со хеликоптер заминаа на вечера во Маунт Вернон.

Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп

Брачниот пар Макрон беше фотографиран и за време на пристигнувањето и на прошетка во Вашингтон. И за таа прилика Брижит носеше палто од Луј Витон.

Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?