Родители преку фотографии покажуваат како е да се биде во домашна изолација со мали деца
Почетна » Новости » Занимливости » Родители преку фотографии покажуваат како е да се биде во домашна изолација со мали деца

Родители преку фотографии покажуваат како е да се биде во домашна изолација со мали деца

Градинките и училиштата веќе извесно време се затворени и децата се во домашна изолација со родителите, кои сега мораат да влезат и во улога на воспитувачи и учители.

Мајки и татковци од целиот свет споделуваат фотографии со кои покажуваат како е да се биде во карантин и да се работи од дома со малите палавковци.

Најдете им занимација. Чистење на собата, миење чинии, бришење прашина... плаќајте им за секоја извршена задача со пари од монопол, со кои потоа тие ќе можат да си купат грицки и слатки.

Изолација на родители со мали деца

Шести ден: Работа од дома со 4-годишен спајдермен.

Изолација на родители со мали деца

Кога децата ќе ја пронајдат тоалетната која ја имаш купено за периодот на изолација...

Изолација на родители со мали деца Изолација на родители со мали деца

12 ден во карантин

Изолација на родители со мали деца

Толеранција.

Изолација на родители со мали деца

10-ти ден. Сметам дека ќерка ми има намислено нешто.

Изолација на родители со мали деца

Занимација за целиот период на изолација: Расклопете еден лаптоп, кој децата ќе треба да го склопат повторно.

Изолација на родители со мали деца

Налетав на ова за време на денешната прошетка (Спасете ме од моите деца!)

Изолација на родители со мали деца

Мојот нов поглед од работната канцеларија

Изолација на родители со мали деца

Еве како работат родителите од дома...

Изолација на родители со мали деца Изолација на родители со мали деца Изолација на родители со мали деца

Кога децата ќе ти ја пронајдат бојата...

Изолација на родители со мали деца Изолација на родители со мали деца

Втор ден од изолација, а нашиот син веќе го скрши ТВ

Изолација на родители со мали деца

Син ми откри дека не сум на работа и дека работам од дома

Изолација на родители со мали деца

Син ми си ја скрати косата сам дома, па се забавувавме малку со фризурата

Изолација на родители со мали деца

Моето удобно катче со три деца

Изолација на родители со мали деца

Куче ги учи децата дека мачките се лоши, а кучињата добри.

Изолација на родители со мали деца

Домашната школа прекината поради забава со ролери

Изолација на родители со мали деца

Ден 2: Калта е добра за душата

Изолација на родители со мали деца

Децата ќе бидат дома две недели! Испратете помош!

Изолација на родители со мали деца

Занимација во време на изолацијата

Изолација на родители со мали деца

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6546 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.