Мајките се кралици насекаде низ светот: Фотографка ја овековечува врската мајка-дете во различни земји
Почетна » Новости » Занимливости » Мајките се кралици насекаде низ светот: Фотографка ја овековечува врската мајка-дете во различни земји

Мајките се кралици насекаде низ светот: Фотографка ја овековечува врската мајка-дете во различни земји

Фотографка патува низ светот и ја овековечува прекрасната врска мајка-дете на различни дестинации. Колку и да се различни, мајките секаде имаат клучна улога во животот на нивните малечки.

Михаела Норок со години наназад патува и фотографира мајки и деца од различни држави, опколени со нешта карактеристични за нивната татковина. Раскажувајќи ги нивните приказни, таа стекна голема популарност на социјалните мрежи.

Михаела и самата стана мајка во август 2018 година, а тоа дополнително ја мотивираше да продолжи со проектот. Нејзината мала ќерка Наталија сега е нејзин придружник на патувањата низ светот и досега заедно имаат посетено 28 земји на 6 континенти.

„Мислам дека фотографиите од мајки со деца кажуваат многу. Секогаш има некоја интимна хемија меѓу нив. Ова се преубави моменти“ – вели таа.

Италија

Михаела Норок

Перу

Михаела Норок

Рејкјавик, Исланд

Михаела Норок

Токио, Јапонија

Михаела Норок

Калкута, Индија

Михаела Норок

Етиопија

Михаела Норок

Непал

Михаела Норок

Букурешт, Романија

Михаела Норок

Португалија

Михаела Норок

Бегалски камп во Грција (Мајка и ќерки бегалци од Сирија)

Михаела Норок

Австралија

Михаела Норок

Мумбај, Индија

Михаела Норок

Молдова

Михаела Норок

Техеран, Иран

Михаела Норок

Тел Авив, Израел

Михаела Норок

Берлин, Германија

Михаела Норок

Непал

Михаела Норок

Њујорк, САД

Михаела Норок

Киргистан

Михаела Норок

Гватемала

Михаела Норок

Кина

Михаела Норок

Индија

Михаела Норок

Франција

Михаела Норок

Холандија

Михаела Норок

Велика Британија

Михаела Норок

Бразил

Михаела Норок

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9806 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.