Грациозност на мраз: 15-годишната Јулија Липницкаја ѕвезда во Сочи
Почетна » Новости » Занимливости » Грациозност на мраз: 15-годишната Јулија Липницкаја ѕвезда во Сочи

Грациозност на мраз: 15-годишната Јулија Липницкаја ѕвезда во Сочи

Јулија Липницкаја ѝ помогна на Русија да го освои првото злато на Зимските олимписки игри, кои се одржуваат во Сочи.

15-годишната девојка ги засени поискусните натпреварувачки со грациозни движења и сигурни скокови, а со добриот резултат ги издигна Русите на првото место во екипното натпреварување во уметничко лизгање.

Со тоа Јулија стана најмладата спортистка која има освоено златен медал на Зимските олимписки игри кога било досега.

Погледнете ја талентираната Русинка која ќе ве остави без зборови.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7139 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.