ВИДЕО: Тренирајте како ангел на VS со вежби инспирирани од балетот
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Тренирајте како ангел на VS со вежби инспирирани од балетот

ВИДЕО: Тренирајте како ангел на VS со вежби инспирирани од балетот

Ангелите на Victoria’s Secret секогаш изгледаат подготвени да позираат по долна облека. Секоја од убавиците во големото „семејство“ се потпира на посебен тренинг за одржување на привлечната фигура.

Лили Олдриџ ги преферира вежбите кои се инспирирани од грациозните балетски движења. Во видеото таа ги покажува основните вежби кои ѝ помагаат да биде во најдобра форма за големото шоу.

Заедно со Мери Хелен Бауерс, 28-годишната мајка на девојче, Лили покажува ефективни вежби за убава линија. Олдриџ прави само неколку повторувања, но доколку сакате целосен тренинг, правете по 8 повторувања од секоја вежба на секоја страна.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3286 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“