Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2020 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2020

Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2020

Ноември носи динамика и промени, а за среќа, најголем дел од нив ќе бидат позитивни.

Три планети ќе го прекинат ретроградното движење. Прв ќе започне Меркур, кој конечно ќе нè ослободи од пречките во комуникацијата, потоа ќе продолжи Марс, кој ќе ни ја насочи страста во вистинската насока, а на крај ќе премине во директно движење и Нептун, кој ќе ни дозволи да гледаме на случувањата со кристално јасен поглед.

Издишете со олеснување. До крајот на ноември на небото ќе остане само една планета која ќе се движи ретроградно, а тоа е Уран.

Венера е решена ноември да биде месец на љубовта, па очекувајте страст, бакнежи и никнување на нови врски.

Најсреќни овој месец ќе бидат ШКОРПИИТЕ и СТРЕЛЦИТЕ.

Датум Случување
3 ноемвриМеркур преминува во директно движење во вага
10 ноемвриМеркур влегува во шкорпија
14 ноемвриМарс преминува во директно движење во овен
15 ноември☽ Настапува млада месечина во шкорпија
21 ноемвриВенера влегува во шкорпија
21 ноемвриСонцето влегува во стрелец
29 ноемвриНептун преминува во директно движење во риби
30 ноември☽ Настапува полна месечина во близнаци

Табела: најважните датуми за месец ноември и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 701 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.