Тело

Летна елеганција: Идеи за маникир со бело за стилско освежување
Маникир

Белиот маникир таи безвременска привлечност и непрекинато си пронаоѓа фанови низ годините, а и за...

Модерни и впечатливи маникири со кои со гордост ќе ги покажувате рацете
Маникир

Ви здодеа ноктите да ви се еднобојни или во дезени кои ги повторувате во континуитет? Имаме свежи предлози...

 
Идеи за празничен маникир совршени за новогодишните забави
маникир

Предновогодишните забави започнаа. При подготовките, посветете внимание на сите детали од вашиот изглед...

 
Идеи за есенски маникир во топли нијанси
Есенски маникир

Есента е на прагот. Додека ги прилагодувате плакарите на новите временски услови кои ги носи...

 
Аура нокти: Ова е новиот тренд кај маникирот
Аура нокти

Аура нокти се новиот тренд во светот на маникирот. Оваа година, жените...

 
Разиграност и колорит на ноктите: Идеи за летен маникир
Летен маникир

Неонски нијанси, динамични цветчиња, апстрактни линии, разнобојни геометриски форми... инспирацијата за забавни...

 
Идеи за пролетен маникир кои ќе ги обожавате
маникир

Пролет е, па време е да внесеме малку боја во нашиот изглед, а тоа на суптилен начин...

 
Корисен трик: Еве како брзо да си ги поправите пораснатите нокти кога имате траен маникир
Маникир

Доколку практикувате да си правите траен маникир на ноктите, овој трик со сигурност...

 
Летни маникири низ кои сигурно ќе си пронајдете фаворит
Маникир

Време е за стилски освежувања и разнобојни експерименти на ноктите! Летото нè поттикнува да размислуваме поколоритно...

 
Идеи за пролетен маникир: Колоритни алтернативи на класичниот француски маникир
Маникир

Класичниот француски маникир поседува безвременска привлечност, но може да делува монотоно и здодевно, особено кога...

   
Страница 1 од 9

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.