Мода

Невестинска мода: Ревиите на последниот ден на Моден Викенд Скопје
Моден викенд Скопје

Тридневното модно патување на 26. издание на Моден Викенд Скопје заврши синоќа во East Gate Mall...

Италијански шик и гламур: Ревиите на првиот ден од Моден Викенд Скопје
Моден Викенд Скопје

Првиот ден од 26-тото издание на Моден Викенд Скопје се одржа во знакот на италијанската...

 
ФОТО: Четири стилски женски приказни на третата вечер од Скопски моден фестивал
Тред ден ревии

Македонските брендови Herline, Стефанија Насеска, La Maison Cece T. и модната куќа Elena Luka...

 
Мода во Скопје: Гостите на третиот ден од Скопскиот моден фестивал
Гости на Скопски моден фестивал

Синоќа се одржа третиот и последен ден од ревиите во рамките на втората сезона на Скопскиот моден фестивал...

 
Македонска мода: Ревиите на домашните дизајнери на вториот ден на Скопски моден фестивал
Ревии на Скопски моден фестивал

Со ревиите на Мелани Дигит, Сара Реџиќ, Ателје Краљевски и Роберт Ивановски, се заокружи и вториот...

 
Вљубеници во модата: Гостите на вториот ден на Скопски моден фестивал
Гостите на Скопски моден фестивал

Вториот ден од Скопски моден фестивал беше резервиран за ревиите на Мелани Дигит, Сара Реџиќ, Ателје...

 
ФОТО: Ревиите на првиот ден од Скопскиот моден фестивал
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Синоќа, започна втората сезона на Скопски моден фестивал. Со свечено отворање и три ревии во трговскиот центар...

 
Есенски комбинации со плисирано здолниште за шик изглед
Есенски комбинации со плисе

Плисираните креации зрачат со доза елеганција и ја разбиваат монотонијата на секој стајлинг...

 
ФОТО: Стилот на гостите на првиот ден од Скопскиот моден фестивал
Гостите на Скопски моден фестивал

Покрај редовните посетители, Скопје Сити Мол синоќа беше размрдан од толпа модни ентузијасти...

 
Лето 2022: 10 жешки трендови кај костимите за капење
Костими за капење

Дознајте какви костими за капење ќе се носат ова лето и бидете во тренд на вашето летување.

   
Страница 1 од 22

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.