Мода

Невестинска мода: Ревиите на последниот ден на Моден Викенд Скопје
Моден викенд Скопје

Тридневното модно патување на 26. издание на Моден Викенд Скопје заврши синоќа во East Gate Mall...

Италијански шик и гламур: Ревиите на првиот ден од Моден Викенд Скопје
Моден Викенд Скопје

Првиот ден од 26-тото издание на Моден Викенд Скопје се одржа во знакот на италијанската...

 
ФОТО: Четири стилски женски приказни на третата вечер од Скопски моден фестивал
Тред ден ревии

Македонските брендови Herline, Стефанија Насеска, La Maison Cece T. и модната куќа Elena Luka...

 
Мода во Скопје: Гостите на третиот ден од Скопскиот моден фестивал
Гости на Скопски моден фестивал

Синоќа се одржа третиот и последен ден од ревиите во рамките на втората сезона на Скопскиот моден фестивал...

 
Македонска мода: Ревиите на домашните дизајнери на вториот ден на Скопски моден фестивал
Ревии на Скопски моден фестивал

Со ревиите на Мелани Дигит, Сара Реџиќ, Ателје Краљевски и Роберт Ивановски, се заокружи и вториот...

 
Вљубеници во модата: Гостите на вториот ден на Скопски моден фестивал
Гостите на Скопски моден фестивал

Вториот ден од Скопски моден фестивал беше резервиран за ревиите на Мелани Дигит, Сара Реџиќ, Ателје...

 
ФОТО: Ревиите на првиот ден од Скопскиот моден фестивал
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Синоќа, започна втората сезона на Скопски моден фестивал. Со свечено отворање и три ревии во трговскиот центар...

 
Есенски комбинации со плисирано здолниште за шик изглед
Есенски комбинации со плисе

Плисираните креации зрачат со доза елеганција и ја разбиваат монотонијата на секој стајлинг...

 
ФОТО: Стилот на гостите на првиот ден од Скопскиот моден фестивал
Гостите на Скопски моден фестивал

Покрај редовните посетители, Скопје Сити Мол синоќа беше размрдан од толпа модни ентузијасти...

 
Лето 2022: 10 жешки трендови кај костимите за капење
Костими за капење

Дознајте какви костими за капење ќе се носат ова лето и бидете во тренд на вашето летување.

   
Страница 1 од 22

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13342 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.