Хју Грант: Бев пијан кога ја купив сликата што ме збогати
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Хју Грант: Бев пијан кога ја купив сликата што ме збогати

Хју Грант: Бев пијан кога ја купив сликата што ме збогати

Хју ГрантХју Грант
 
Портретот на Елизабет Тејлор

Холивудскиот актер Хју Грант призна дека благодарение на тоа што бил пијан, купил слика која што му донела цело богатство.

Станува збор за портретот на Елизабет Тејлор, кој по 6 години од купувањето му донесе профит од цели 11 милиони фунти.

Сликата е дело на уметникот Andy Warhol и е еден од неговите 12 портрети на Елизабет Тејлор. Хју Грант фамозната слика ја купил во 2001г. за
2 милиони фунти, а ја продал во 2007г. за цели 13 милиони.

Со ова Грант покажа дека понекогаш вреди едноставно да ѝ се препуштиш на судбината.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3629 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.