„Неџла“ и „Кемал“ станаа родители: Турските актери добија синче кое ќе се вика...
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Неџла“ и „Кемал“ станаа родители: Турските актери добија синче кое ќе се вика...

„Неџла“ и „Кемал“ станаа родители: Турските актери добија синче кое ќе се вика...

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит го добија најубавиот подарок. На славните турски ѕвезди им се роди синче, кое го доби името Каран.

Ова е прво дете на 32-годишната актерка и 34-годишниот актер кои се верија во март 2017 година, а стапија во брак во јуни истата година.

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит

Бебето се родило тешко 3,6 килограми и долго 52 сантиметри. За време на породувањето, Бурак бил покрај Фахрие.

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит

Фахрие е позната по улогата на Неџла од „Кога лисјата паѓаат“, а Бурак по улогите на Кемал во „Карасевда“ и Бали-бег во „Величествениот“.

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит Фахрие Евџен и Бурак Озчивит

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.