Дама во црвено: Емилија Кларк во креација од Долче и Габана на галата Time 100
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дама во црвено: Емилија Кларк во креација од Долче и Габана на галата Time 100

Дама во црвено: Емилија Кларк во креација од Долче и Габана на галата Time 100

Синоќа, во „Линколн Центарот“ во Њујорк се одржа овогодишната гала Time 100, во чест на највлијателните 100 личности на светот.

На свеченоста, Емилија Кларк блесна во црвена креација од Долче и Габана, која ја надополни со салонки од Кристијан Лобутин.

Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк

„Мајката на змејовите“ од хит серијата „Game of Thrones“ беше почестена со место на листата на 100 највлијателни личности, во категоријата Артисти.

Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк

Во истата категорија, стојат и имињата на Глен Клоус и Ричард Меден со кои Емилија позираше на настанот.

Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк Емилија Кларк

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7232 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.